ثبت اختراع توسط محققین دانشکده زیست فناوری
8/27/2022 2:23:31 PM 1180

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل، سامانه تحویل دارویی هدفمند ضد سرطانی مبتنی بر نانوذرات فیبروئین ابریشم و عصاره جوانه کلم بروکلی غنی از سولفوران توسط تیم تحقیقاتی دانشکده زیست فناوری دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در اداره ثبت اختراعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسید.

این سامانه، در تیم تحقیقاتی به سرپرستی دکتر سمیه رهایی (استادیار دانشکده زیست فناوری دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل) و سعید قنبری حسن کیاده (دانشجوی کارشناسی ارشد زیست فناوری میکروبی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل) در اداره ثبت اختراعات سازمان اسناد و املاک کشور به شماره ثبت 107439 و طبقه بین المللی A61K31/26; A61K36/31; A61K37/42 به ثبت رسید.

این اختراع در راستای توسعه نانو حامل های زیست سازگار مرتبط با حوزه نانوپزشکی، نانوبیوتکنولوژی و صنایع دارویی و درمانی می باشد، که با توجه به رهایش مداوم، زیست سازگاری بالا و فعالیت ضدسرطانی چشمگیر نانوذرات سنتز شده، می تواند به طور هدفمند سلول های سرطانی به ویژه سرطان پستان را مورد هدف قرار دهد.

با توجه به خاصیت آنتی اکسیدانی بالای نانوذرات سنتز شده، می توان از آن ها به عنوان يك نگهدارنده ايمن و طبیعی در صنایع غذایی و فرآورده های بهداشتی و درمانی نیز استفاده نمود.

 

روابط عمومی دانشگاه

0 نظر
ثبت نظر